Tematické příběhy pro ročního období


JARO

Hej, MASOPUST!

Masopustní pohádka o zvycích a tradicích, které se dodržovali v období Masopustu za dob našich babiček.

VELIKONOČNÍ poznávání

Velikonoční pořad plný veselých písniček a velikonočních říkadel. Co všechno jste o Velikonocích nevěděli? Veselý příběh, kde hlavní roli hrají pomlázky, kraslice a jedno zatoulané kuřátko!

JARO už je tu!

Veselé jarní radovánky ohlašují, že zima už je pryč a přichází JARO! Všechno se chystá k životu a kvete! Kluci, holky – pojďte si s Wikim připomenout, na co všechno nesmíme na jaře zapomenout!

LÉTO

Čarodějné dovádění

V tento magický čas Vás u svého kouzelného kotle přivítá čaroděj Dobrovous, který předvede své umění a také nás několik kouzel naučí, zahrajeme si čarovné hříčky a speciálním zaříkadlem vyvoláme velké překvapení. Program vhodný pro období Pálení čarodějnic nebo Halloweenu. Vhodné spojit s „Lampiónkovou dílnou“ nebo „Bubákovou minidiskotékou“.

Máma, naše MÁMA!

Program vhodný pro období svátku maminek. V programu si s dětmi ukážeme, jaký největší dárek můžeme své mamince dát – přece ten, že jí budeme doma s prací pravidelně pomáhat.

Hurá na PRÁZDNINY s kapitánem WIKIM!

Společně s kapitánem Wikim se vydáme na prázdninovou platbu do magické „Země Fantazie“. Děti si zároveň připomenou, na co si během prázdnin při pobytu v přírodě a cestování dávat pozor. Hlavně je však čeká parádní dobrodružná jízda plná soutěží, písniček a na závěr příjezd do vytoužené „Země Fantazie“. A co, že se zde ukrývá? Neprozradíme – uvidíte!

PODZIM

BARVIČKY PODZIMNÍCH MALÍŘŮ

Interaktivní program je pestrou paletou zvyků a činností, které patří od pradávna patří k podzimním dnům. Nechybí tematické písničky a inspirace k zajímavým činnostem, které můžeme vyvádět o podzimních odpoledních.

LEŤ VZHŮRU S DRAKEM SVÝM!

Podzimní program vhodný také pro doplnění akcí spojených s pouštěním draků – DRAKIÁDY. Příběh o tom, jak se jednou neposedný drak vyletěl schovat za oblak. Humorná povídka o pouštění draka je obrazným přirovnáním pro poselství o lidských snech a přáních, která se nikdy nemáme bát vypustit vzhůru. Protože to, co si dokážeme představit, to se nám může i splnit! Oblíbený příběh o papírových dracích, kteří na svých křídlech mohou nést naše přání a sny, si zamilují děti i dospělí…zkrátka – leť vzhůru s drakem svým, sny své tím naplníš!

HALLOWEEN aneb strašidelný rej

Zábavně-strašidelná divadelní show! Společně se dozvíme, co že je to ten Halloween, zjistíme kde vznikl a také odhalíme, jak se dostal až sem k nám. Pozor blíží se večer, Halloweenská noc je tu! Budeme mít dost odvahy a kuráže, abychom si zvládli poradit s obávanými Halloweenskými strašidly? Poslouchali jsme pozorně, když Wiki povídal, co na ně platí? Jenom když se spojíme, tak naším společným důvtipem a dobrými nápady zvládneme přihlouplá strašidla přemoci a získat zaslouženou Halloweenskou odměnu!

ZIMA

ČERTOHRÁTKY u pekelného kotle

Interaktivní divadelní program nás zavede až do samotného pekla. Humorný příběh o hloupých čertech děti poutavou formou naučí základům slušného chování. Příběh pro ty, kdo nechtějí skončit v pekle a dobře vědí, že zlobení už IN není!

O šťastném sněhulákovi!

Veselý příběh o sněhulákovi, kterému byla stále zima a jeho největším přáním bylo poznat vytoužené léto, které znal pouze z vyprávění. Pohádka o sněhulákově cestě za jeho velkým snem, který připadal všem nemožný až do určité chvíle… Kdo svému snu věří, vždy najde cestu, jak jej dosáhnout – o Vánocích se totiž někdy splní i ta nejtajnější přání!

VÁNOCE, Vánoce přicházejí!

Parádní předvánoční program s bavičem Wikim, který dětem poutavou formou přiblíží, kde se vlastně Vánoce vzaly a také prozradí, jak se to jednou dávno přihodilo, že Vánoce málem nebyly. Popletovi Wikimu se navíc podaří parádně zamotat dohromady všechny vánoční zvyky, písničky a pověry tak, že z nich vznikne zábavné klubíčko úsměvných nesmyslů, které pak budeme společně s přítomnými dětmi rozmotávat a dávat do pořádku. Podaří se nám to?

JAKÉ JE WIKIHO DIVADLO?

Společným jmenovatelem všech pohádek jsou propracované kostýmy, krásné kulisy, autorské písničky s chytlavými melodiemi a plná náruč humorných situací a vtípků. Představení mají spád, svižné tempo a ideální délku, která je vždy přizpůsobena věku malých diváků.

Pohádky jsou laděny humornou formou, vždy však ukrývají mravní ponaučení, který si děti odnášení společně s nezapomenutelným divadelním zážitkem. (Wikiho divadýlko si děti zamilují! – moc superlativy?)

Pro akce využíváme vlastní mobilní světelnou a zvukovou aparaturu (vč. mikrofonů)

PRO KOHO JE URČENO?

Příběhy jsou vytvořeny tak, aby se daly vždy přizpůsobit věku diváků. Všechny pořady mají několik variant, tak aby byly vhodné pro děti v MŠ (3- 6 let) a ZŠ (kategorie: a) 6-9 let, b) 9-12 let).

KTERÝ Z POŘADŮ SI VYBRAT?

Dobře víme, že pro různé akce a příležitosti se hodí různé divadelní příběhy či tematické pořady. Wikiho divadlo dělí představení do 3. kategorií. Podle povahy Vaší akce můžete vybírat z oblíbených pohádkových příběhů, interaktivních zábavně-naučných programů nebo pořadů, které se vážou k aktuálnímu ročnímu období a sezónním akcím..

Zanechte nám e-mail